Novinky z výuky

Projektové vyučování v programu Začít spolu jede na frýdecké „Jedničce“ na plné obrátky

Osmdesát prvňáčků naší základní školy prošlo na začátku září adaptací na školní prostředí a režimové změny v souvislosti se začátkem školní docházky. Již od svého školního startu si naši nejmenší vyzkoušeli práci v centrech aktivit v programu Začít spolu, který je doprovází hned ve třech prvních třídách prvního stupně.

„Díky projektům a aktivitám v centrech se děti učí táhnout za jeden provaz,“ vysvětlila vedoucí projektu v prvních ročnících Nikola Plasgurová a pokračovala: „Začátek jsme zaměřili na pravidla chování ve škole i k sobě navzájem.“ Hravou formu zvolila i učitelka 1.A  Kateřina ...

Ve stínu baobabu

Baobab – je to docela těžké slovo, ale někteří druháci z frýdecké „Jedničky“ vědí, co znamená. Je to strom. Superpotravina. Zařazujeme si ji zeměpisně do Afriky, na Madagaskar a severozápad Austrálie. A zjišťujeme, že ve stínu tisíciletého afrického stromu se mohou dít prazvláštní věci.

Začali jsme společně ateliérem, v němž jsme ve 2. B malovali nezvyklé stromy na pozadí rudého afrického západu ...

Bez včel by lidský život na zemi přestal brzy existovat

Možná je to trochu demotivující název článku, ale je pravdivý. Malí tvorečkové z říše hmyzu, a přitom složitý funkční organismus, na němž je lidský život přímo závislý. Včely. Právě ty byly tématem dvou projektových dnů ve druhých ročnících na naší „Jedničce“ v projektu Začít spolu.

Cílem bylo získat o včelách co nejvíce informací, umět s údaji dále ...

Do žákovských lavic už nakukuje jaro

I když počasí venku nezapře aprílové hrátky a zažíváme jeden z nejstudenějších dubnů, je tady již celý měsíc jaro. A to se rozhodlo alespoň trošku potěšit i druháky v projektu Začít spolu na naší „jedničce“.

Ve společném projektovém čtvrtku po více než šestitýdenní odmlce se ve 2.A, B i C odvíjela jarní témata. Projektová náplň, tradičně rozdělená do čtyř ...

Když žák učí učitele…

Poslední dobou se na stránkách naší školy v sekci Novinky z výuky mnoho příspěvků neobjevuje. My ale učíme. Učíme on-line. Počítač se nám stal prostředníkem a rovnocenným parťákem. Přestože komunikujeme na dálku, máme k sobě blízko. Mí třeťáci a jejich rodiče mě o tom stále přesvědčují. Když jsem před pár týdny zadala téma Letošní Velikonoce tak trochu jinak...

Život na dálku v naší 2. B

Za chvíli to bude měsíc, kdy se v rozhlase třídy ozval pan ředitel a oznámil nám, že další den nejdeme do školy. Do oken se nám ozýval jásot z některých tříd. Ale my? V naší třídě bylo ticho. Někteří jsme měli v očích i slzičky.

Netušili jsme, že to bude trvat tak dlouho. Během pár dní nám také ...