Škola

Výtvarná soutěž „Kreslíme s Polárkou“

Děti prvního stupně základních škol, které v rámci výuky navštěvovaly dopolední bruslení v hale Polárka, se během zimních měsíců mohly zúčastnit výtvarné soutěže „Kreslíme s Polárkou“. Dle poroty se sešlo opravdu velké množství krásných obrázků. Děti vytvořily skutečně pěkná a nápaditá výtvarná díla. Po těžkém rozhodování byli určeni tři nejlepší.

A na třetí místě se umístil Tomáš Hurta ze třídy ...

Matematický klokan na 1. stupni

Dne 16. 3. 2018 proběhla na 1. stupni matematická soutěž zvaná Matematický klokan.

  1. a 3. ročník řešil úlohy zadané v kategorii Cvrček, kde nejlepšími řešiteli byli:

Ondřej Šurman          3. B                 84 bodů

Nikol Vojkovská         3. C                 75 bodů

Oldřich Slezák            3. B                 68 bodů

...

Miniolympiáda AJ 2018

Ve čtvrtek 15. března 2018 proběhl na 5. ZŠ ve Frýdku-Místku další ročník tradiční Miniolympiády v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnili žáci z českých a polských škol celého okresu.

Děti měly za úkol povídat o sobě, své rodině a zálibách, řešily logický úkol, prokazovaly své schopnosti v gramatické části a na základě poslech zaznamenávaly text.

Naši školu reprezentoval Petr Vítek z 5.B třídy a navázal na dlouholetou úspěšnou tradici našich žáků prvého stupně v této ...

Vybíjená

V těchto dnech se konala okrsková kola ve vybíjené 4. a 5. ročníků. Děvčata bojovala na 6. ZŠ a chlapci na naší škole, která byla pořadatelem. Oba týmy hrály skvěle a zaslouženě si vybojovaly 1. místo. Gratulujeme a držíme palce v okresních kolech!

Třeťáci v planetáriu

Ve čtvrtek 8. března jsme jeli autobusem na exkurzi do Planetária v Ostravě – Porubě. V planetáriu jsme nejprve absolvovali přednášku o tom, jak to vypadá na obloze v různých ročních obdobích, jak obíhá Země kolem Slunce, jak se střídají roční období, jak vypadají různá souhvězdí, jak se jmenují jasné hvězdy, o zemské ose a spoustu dalších zajímavostí. Pak jsme se dostali se dvěma malými mimozemšťánky na planetu Zetu a spolu s robotem jsme se vydali do naší Sluneční soustavy poznávat planety a ...

Budu školákem

Další setkání děti – předškoláků a jejich rodičů s pedagogy naší školy proběhne ve čtvrtek 15. 3. 2018 od 16 do 17 hod.

Sraz účastníků je v 16 hod. ve druhém podlaží přístavby v učebně MU 5.

Program:

  • Informace pro rodiče – písmo Comenia Script a aktivity ve školní družině.
  • Aktivity pro děti připraví  školní družina.

Těšíme se na Vás.