Škola

Soutěž v lidové písni “Loutnička”

Dne 16. března se na druhém stupni uskutečnilo školní kolo soutěže ve zpěvu lidové písně. Celkem se přihlásilo na 30 nadšených zpěváků, kteří soutěžili ve dvou kategoriích.

Poté, co se všichni rozezpívali “na lidovou notu”, přistupovali jednotliví soutěžící před porotu a publikum s připravenou písničkou.

Jak jistě tušíte, vybrat první tři místa byl úkol značně ...

Matematický Klokánek

V pátek 17. března se 50 žáků 4. a 5. ročníku zúčastnilo soutěže Matematický Klokan. Řešili 24 logických úloh, za které mohli získat celkem 120 bodů. Časový limit byl maximálně 60 minut. Většina soutěžících získala nadpoloviční počet bodů, za což si zaslouží pochvalu.

Tři nejlepší řešitelé jsou tito žáci:

1.  Zora Moškořová     4.C      101 bodů

...

Čtvrté adaptační setkání budoucích školáků posílilo klíčové dovednosti a připravenost dětí na zápis do základní školy

Poslední setkání v rámci projektu „Budu školákem“ proběhlo na naší základní škole  v úterý 14. března odpoledne.  Tentokrát bylo určeno nejen dětem, ale i jejich rodičům.

Pro předškoláky bylo připraveno celkem šest center, které jim přiblížily systém práce projektové výuky v programu Začít spolu, jemuž se frýdecká „jednička“ věnuje již několik desítek let.

Asi nejdůležitější při příchodu do první třídy je ...

Setkání budoucích prvňáčků

Projekt Budu školákem

Vážení rodiče, milé děti,
srdečně Vás zveme na čtvrté adaptační setkání pro budoucí školáky a jejich rodiče pod názvem Jak probíhá zápis do 1. třídy.

Setkání chystáme na 14. 03.2023 od 16.00 do 17.30 v budově naší školy.

Program:

  • pro rodiče informace k zápisu a odkladům školní docházky a seznámení s práci ve školní ...

Pěvecká soutěž Loutnička

V úterý 7. 3. a ve středu 8. 3. se vybrané děti z prvního stupně zúčastnily pěvecké soutěže „Loutnička“. Soutěž proběhla ve třech kategoriích. „Z 28 hudebně nadaných dětí a skvělých zpěváků jsme mohly vybrat jen čtyři. To byl opravdu nelehký úkol,“ uvedla jedna ze členek poroty II. a III. věkové kategorie dětí Mgr. Irena Turková, která společně s ...

Okresní kolo Chemické olympiády

  Okresní kolo se tradičně konalo na Základní škole Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí. Žáci vypracovávali teoretické testové úlohy a v laboratoři si ověřovali své praktické dovednosti. Naši školu zastupovaly Darina Kašníková z 9.C a Terezie Rumianová z 9.A. V konkurenci gymnázií a  základních škol se Darina Kašníková umístila na 7. místě a stala se úspěšným řešitelem...