Škola

Červen v ŠD

Čas běží jako splašený a jsou tu opět prázdniny.

Ale než přišly, tak jsme s dětmi zažívali spoustu legrace 🙂

Myslím, že není třeba více psát,

do fotogalerie níže se můžete podívat 🙂

PŘEJEME VÁM SLUNEČNÉ LÉTO, DOSTATEK ODPOČINKU A POBYT NA KRÁSNÝCH MÍSTECH (kolektiv vychovatelek ŠD)
...

Úspěch v celostátním finále

Ve středu 16. 6. proběhlo celostátní finále soutěže Eurorebus, do kterého se díky celoroční aktivitě nominovalo 7 třídních týmů ze 7. – 9. ročníku naší školy. Poprvé v historii se soutěžilo on-line. Tříčlenné týmy v průběhu 35 minut řešily 35 vědomostních i praktických úkolů, především se zeměpisným obsahem. Žáci museli prokázat nejen znalosti, ale i schopnost vyhledat informace v ...

1.ZŠ se zúčastnila mezinárodního projektu DigitalTesiLIVE!

V pátek 11. 6. 2021 se naše škola doslova “připojila“ k pilotnímu maďarskému projektu s názvem DigitalTesiLIVE! Cílem zahraničního projektu bylo poskytnout metodickou ukázku a sdílet nové přístupy k praxi a podpořit tělesnou výchovu prostřednictvím moderních digitálních prostředků.

O tom, že propojit, sdílet “naživo“ online hodiny “tělocviku v angličtině“ a zacvičit si podle ukázek z různých evropských škol opravdu ...

Třídní schůzka budoucích prvních tříd

Vážení rodiče předškoláků,

třídní informační schůzky budoucích prvních tříd se uskuteční 16. 6. 2021 od 15 hod. ve třídách pod vedením třídních učitelek. Budou dodržena hygienická pravidla a proto Vás žádáme, aby se dostavil jen jeden zákonný zástupce.

Program:

  • seznámení se zařazením Vašeho dítěte,
  • předání zbývajících rozhodnutí,
  • organizační informace třídní ...

Ve stínu baobabu

Baobab – je to docela těžké slovo, ale někteří druháci z frýdecké „Jedničky“ vědí, co znamená. Je to strom. Superpotravina. Zařazujeme si ji zeměpisně do Afriky, na Madagaskar a severozápad Austrálie. A zjišťujeme, že ve stínu tisíciletého afrického stromu se mohou dít prazvláštní věci.

Začali jsme společně ateliérem, v němž jsme ve 2. B malovali nezvyklé stromy na pozadí rudého afrického západu ...

Bez včel by lidský život na zemi přestal brzy existovat

Možná je to trochu demotivující název článku, ale je pravdivý. Malí tvorečkové z říše hmyzu, a přitom složitý funkční organismus, na němž je lidský život přímo závislý. Včely. Právě ty byly tématem dvou projektových dnů ve druhých ročnících na naší „Jedničce“ v projektu Začít spolu.

Cílem bylo získat o včelách co nejvíce informací, umět s údaji dále ...