Škola

Víte, jak vypadá taková online přestávka?

Zvoní, děti běží na chodbu, „Svačinu, pití,“ volá za nimi paní učitelka… Takovou přestávku v online vyučování nenajdete. A přece je máme, trochu jiné a možná vás i překvapí, jak si je děti dovedou oživit.

Dnešní přestávka ve druhé bé byla hudební. Začalo to docela nenápadně otázkou: „Můžeme ukázat, co děláme ve volném čase?“ zazněl opatrný ...

Na poslední společný den ve škole vzpomínáme s úsměvem

Úterý je ve druhé bé třídě v naší základní škole projektovým dnem. Protože jsme tušili, že bude na delší dobu posledním, prožili jsme ho opravdu společně, pohromadě, jako jeden tým, a trochu s předstihem jsme oživili dušičkové a halloweenské tradice.

Naší práci v týmu předcházela beseda o období dušiček a o oslavě svátku Halloween v anglicky mluvících ...

Den jazyků 2020

V pondělí 5. 10. 2020 se žáci 9. ročníku účastnili jazykové soutěže u příležitosti Evropského dne jazyků. Ve skupinách plnili na 10 stanovištích různorodé úkoly z angličtiny, ruštiny a němčiny.

Nejlépe si vedla skupina E (96,5 bodů) 1. místo: Adam Gebauer, Adam Siuda, Nela Gebauerová, Vojtěch Svoboda, Kamila Paluzgová, Petr ...

Sopky „Pod sovou“ chrlily barevnou lávu

Po téměř půlroce se sešly pohromadě děti druhého ročníku z projektových tříd Začít spolu na frýdecko-místecké „jedničce“ a hned se pustily do práce. Ve svém druhém projektovém týdnu zavzpomínaly na loňské ještě normální prázdniny a prozkoumaly slunnou Itálii, místo, kam mnoho z nich jezdilo s rodiči na dovolenou.

Práci ve čtyřech pracovních centrech předcházelo motivační vyprávění v komunitním ...

Třídní schůzky

Vážení rodiče,

zveme Vás na třídní schůzky, které proběhnou ve středu 9. 9. 2020 od 16:00. Schůzky se uskuteční v kmenových třídách. Vzhledem k dané situaci, prosíme o vaši přítomnost v rouškách.

Obsahem schůzek budou informace o organizaci výuky, stravování a činnosti školní družiny ve školním roce 2020/2021 s ohledem na nutnost dodržování hygienických pravidel. Vaše přítomnost na třídních schůzkách je velmi ...