Škola

Divadelní představení pro žáky 2. stupně ve školním roce 2021/2022

Tak a je zase jeden školní rok za námi. Je moc dobře, že se opět vracíme do starých dobrých kolejí a můžeme se opět účastnit různých soutěží, přehlídek, představení a dalších zajímavých akcí. Hurá!

Malinko se poohlédneme i za divadelními představeními, které letos mohli naši žáci 2. stupně v Divadle loutek Ostrava navštívit. Tentokrát jsme tam všichni cestovali ...

I žáci osmých ročníků bádali ve Světě Techniky

V posledních týdnech  se žáci všech osmých ročníků postupně vypravili na chemickou exkurzi do Světa Techniky v Dolních Vítkovicích na výukový program Pr.V.K.Y. 

Praseodyum, Vanad,  K-Draslík, Yttrium jsou zástupci velké skupiny prvků, jenž vládnou našemu světu.

Dmitrij Ivanvič Mendělejev je seřadil do univerzálního katalogu všeho ve ...

Nová informatika na 1. stupni

Již od 1. ročníku se žáci seznamují se základní obsluhou počítače, notebooku či iPadu v hodinách matematiky. Pracují se svými účty, poznávají výukové aplikace, pracují se soubory. V rámci rozvoje informatického myšlení se zaměřují na popis problému, analýzu a hledání řešení s robotickými hračkami Bee-botem a ozobotem.

Od 3. ročníku se informatika vyučuje jako samostatný předmět. Hodiny jsou založeny na aktivních ...

Přijímací řízení na střední školy – výsledky

V letošním školním roce navštěvuje devátý ročník 71 žáků.  Většina z nich se hlásila na čtyřleté obory s maturitou, musela tedy vykonat písemné přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka, které i letos připravila společnost CERMAT. Písemné zkoušky byly pro žáky náročné, přesto se většina žáků umístila na svých zvolených školách již v prvním kole.

Kromě žáků devátého ročníku nás letos opustí z důvodu přijetí na víceleté gymnázium také deset žáků sedmého ročníku a jeden žák pátého ...

Chemická exkurze do Pivovaru v Nošovicích

V měsíci červnu se žáci devátých  ročníků postupně vypravili na chemickou exkurzi do pivovaru v Nošovicích.  Tam byl v roce 1966 položen základní kámen pivovaru, který o několik let později získal jméno podle staroslovanského boha slunce, ohně, úrody, sklizně a pohostinnosti – Radegast.

Žáky čekala prohlídka, při které se dozvěděli, jak se pivo vaří, ...

Podsováček vystoupil ve školní galerii pro spolužáky i pro rodiče – záznam

S novým programem nazvaným Beskyde, Beskyde vystoupil v úterý 21. června v naší školní galerii pěvecký soubor Podsováček doprovázený malou muzičkou.

Dopolední představení byla určena žákům prvního stupně, to odpolední navštívili rodiče a zájemci z řad přátel školy.

„Vystoupení se snažilo přiblížit posluchačům dobu, kdy naši předkové neměli žádné technické vymoženosti, byli více spjati s ...