Škola

Přehazovaná – máme 1. místo

V pátek 25. listopadu po tříleté pauze naši žáci úspěšně navázali na předchozí úspěchy v přehazované. V okrskovém kole, které proběhlo již tradičně na 6. ZŠ, si za účasti 6 škol vybojovali 1. místo! Ze základní skupiny postoupili z 2. místa, v semifinále vyhráli s 8. ZŠ 2:1 a ve finále porazili 7. ZŠ 2:0. Gratulujeme a držíme palce v okresním kole.

Republikové finále starších dívek v basketbalu aneb zlato je doma!!!

Frýdek-Místek → Ostrava → Praha → Praha metro „na přání holek“ → Louny a zpět. Cesta téměř přes celou republiku, aby holky ukázaly, co umí basketbalistky z Frýdku-Místku. A že se bylo na co koukat. Holky navázaly na vítěznou šňůru z předešlých kol, okresu a kraje.

První hrací den, v úterý 22. 11. 2022 na holky čekaly zápasy ve ...

NÁVŠTĚVA MAGISTRÁTU NAŠEHO MĚSTA

V centrech aktivit jsme s žáky třetího ročníku odstartovali téma Naše město už v měsíci říjnu. Součástí projektu byla mimo jiné beseda Muzea Beskyd. Ulicemi a stavbami města z pohledu minulosti a současnosti nás provedl pan Polášek. Další vydařenou aktivitou bylo hledání erbů na budovách Zámeckého náměstí ve Frýdku.

Třešinkou na pomyslném dortu však byla exkurze v budově ...

Sametový den na „Jedničce“

V souvislosti s událostmi 17. listopadu se deváťáci přenesli formou zážitkové hry „Kolik stojí čest“  do období komunismu.

Z jednotlivců se stali účastníci 50. – 80. let 20. století v Československu. Každý hráč procházel určitými stanovišti své životní pouti na základě vlastních rozhodnutí.  Hra začala v porodnici. Los rozhodl, do jaké rodiny se narodí – to člověk ...

Zážitkové učení je nedílnou součástí projektu Začít spolu

Asi každého z nás, dětí i dospělých, potěší, když uvidíme výsledek své vlastní práce. Natož pak, když tento výsledek můžeme i ochutnat. Aby toho nebylo málo, přidali jsme k vaření slohový útvar „postup práce“ a trochu matematiky při vážení potřebných ingrediencí. Abychom vyhověli zároveň i našim chuťovým buňkám, zkusili jsme postupně recepty hned dva – slané bramborové placky – ...