Škola

“Budu školákem,” řekly si děti z mateřinek a udeřily do bubnů

“Bubny v zimě? To musí být omyl, pomysleli jste si možná, když jste šli kolem naší školy v úterý 18. ledna odpoledne. Slyšeli jste však dobře. Malí předškoláci se totiž právě účastnili aktivit v rámci projektu Budu školákem,” popsala netradiční atmosféru setkání dětí a rodičů s budoucími vyučujícími hudebnice Miriam Doležalová.  

Ve třídách pro naše budoucí prvňáky připravily učitelky množství ...

PROJEKT „BUDU ŠKOLÁKEM“ – ZMĚNA

 SETKÁNÍ S PŘEDŠKOLÁKY A JEJICH RODIČI – PROJEKT „BUDU ŠKOLÁKEM“

Vážení rodiče, upozorňuji Vás na změnu času našeho setkání

v úterý 18. 01. 2022 od 15.30 do 16.30:

pro rodiče – prezentace a vize školy, zaměření výuky a zájmové aktivity

pro děti – zábavné aktivity, interaktivní ...

Učíme se programovat – realizace nového ŠVP

Informatické myšlení, programování, logické i technické myšlení je v dnešní době nezbytnou součástí informatiky na naší škole napříč 1. i 2. stupněm.

V prvním pololetí pracujeme s dětmi 5. ročníku se stavebnicí Lego WeDo. Žáci se učí, jak aktivní a zajímavou roli hrají v životě technologie. Vzdělávací program předmětu informatika rozvíjí logické myšlení a schopnost algoritmizovat. Cílem programu je všestranný rozvoj ...

Vánoční besídku žáků 1.C můžete vidět na Youtube

Bývávalo na školách dobrou tradicí, že děti před Vánoci připravovaly pro své rodiče vánoční besídky – vystoupení, na kterých předvedly, co se vše za první necelé čtyři měsíce ve škole naučily. Dnešní covidová doba omezila osobní setkávání  a vzala dětem jejich velikou příležitost.

Rozhodli jsme se spolu s dětmi, že se nevzdáme a té podivné době tak trochu i navzdory uspořádáme a odehrajeme naše vánoční vystoupení v online ...

Pozvánka na akci „Budu školákem“

V LEDNU ZAČÍNÁ SETKÁVÁNÍ S PŘEDŠKOLÁKY A JEJICH RODIČI – PROJEKT „BUDU ŠKOLÁKEM“

Vážení rodiče, milé děti,

srdečně Vás zveme na tradiční adaptační setkávání pro budoucí školáky a jejich rodiče, které proběhne ve třech termínech:

  • v úterý 18. 01. 2022 od 16.00 do 17.30

pro rodiče – prezentace a vize ...

Vánoční pečení u prvňáčků

Kdo se nejvíce těší na Vánoce? No přece ti nejmenší. A proto jsme si s našimi prvňáčky krátili čas čekáním na Ježíška jak jinak, než vánočními přípravami. Rozhodli jsme se provonět celou školu vůní cukroví.

Dětem šlo pečení od ruky. Podařilo se nám upéct krásné perníčky a linecké. Nejvíce se všichni těšili, až cukroví ochutnají. A mňaaaaam, bylo ...