Aktivity školní družiny

Čarodějnický slet

Čáry, máry, čtyři, pět,

první třídy měly slet,

malí skřeti na chvilku

přiletěli před Vilku,

navlékli si hadry, róby,

kosti, lebky – vše, co zdobí,

slétla se nás celá banda

a byla tam velká sranda.

Létali jsme na koštěti,

potvůrky lovili v ...

Strašidla a bubáci

nejsou anebo ….? Jak  mohou vypadat? Podobné otázky se honily v hlavách všech účastníků výtvarné soutěže městských školních družin. Pořádala ji dne 22.3. 2023 školní družina při Základní škole Frýdek – Místek  El. Krásnohorské. Naše děvčata opět ukázala, jak jsou výtvarně zdatná.

Zora Moškořová    1. místo v kategorii 4. tříd

Zoe Výtisková        2. místo v kategorii ...

Karneval ve školní družině

„V řadě za sebou všechny masky jdou…“ a nejen šly, ale i tancovaly, soutěžily, dováděly, hrály hudební hry, ocenily potleskem vystoupení tanečního kroužku. Karneval byl prostě pestrý a veselý.

Děkujeme za pomoc dobrovolníkům – děvčatům a chlapcům z třídy 9.D, kteří přispěli k jeho úspěšnému průběhu.

Za kolektiv vychovatelek

Hana Šnajdrová

Školní družiny kreslily a malovaly

Po dlouhé době se 15. listopadu 2022 uskutečnila výtvarná soutěž městských školních družin, kterou zorganizovala Školní družina při ZŠ E. Krásnohorské ve Frýdku – Místku. Skupinu „výtvarnic“ naší školní družiny tvořilo pět děvčat pod vedením paní vychovatelky Magdalény Želinské.  A byla velmi úspěšná :

  • Tereza Botková     1. ročník           3. místo
  • Eliška Hořáková    2. ročník           ...

Červnová ŠD

Když červen teplem září, takový bude i měsíc září 🙂 Červen byl prosluněný, plný oslav, her a radosti. Hned první den všechna oddělení oslavila Mezinárodní den dětí zmrzlinou a hrami v parcích, na nové vilce, ve škole. Během měsíce děti z oddělení 1. tříd přespaly na nové vilce, kde soutěžily a hledaly Makovou panenku. Celá hra skončila stezkou odvahy a cestou zpátky si svítily svítícími ...

Květnová ŠD

V měsíci květnu se pro naše děti otevřela nová budova na ul. Prokopa Holého. Nové prostory jsou pro děti lákadlem a také velmi příjemnou změnou v každodenním trávení času ve škole nebo v jejím blízkém okolí. Od pondělí do pátku se v nových prostorách střídají všechna družinová oddělení – od malých až po velké děti. Díky krásnému počasí jsme trávili hodně času ve venkovní ...