Aktivity školní družiny

Kreativní činnosti v domácím prostředí

Milé děti, dnes je to už 4 týdny od uzavření všech škol v naší republice. Nyní máme duben a blíží se Velikonoce. Dětem, které posílají fotky svých výrobků moc děkuji a přidávám je tady ke zhlédnutí.

Přeji všem krásné Velikonoce a doufejme, že brzy na viděnou 🙂

Únorové „myškování“

Začátkem února jsme navštívili ve frýdeckém zámku výstavu “Fenomén Merkur“, kde jsme mohli vidět neuvěřitelné stavby smontovány z kovových dílků, šroubků a matiček. V herním koutku si děti mohly poskládat jednoduchý model, např. auta, letadla či jednoduchého kolotoče, dle vlastní fantazie. Další týden se nesl v duchu svátku zamilovaných, děti si samy přichystaly slané těsto, ze kterého si potom vyrobily dárečky pro své ...

Mezinárodní den mateřského jazyka s Němcovou a Čapkem

V družinové třídě 2.C jsme 21. února „oslavili“ Mezinárodní den mateřského jazyka. V měsíci lednu jsme si četli pohádky od Karla Čapka, který by právě v lednu oslavil své 130. narozeniny. Děti se nejen dozvěděly, které Čapkovy pohádky znají ve filmovém zpracování Lotrando a Zubejda, ale hlavně jak „květnatá“ je čeština. U hodně slov, která se dnes již běžně ...

Protančený karneval

Naše milé klaunice

bavily nás velice.

S pomocníky velkými

karneval přichystaly.

Rozcvičkou nás rozhýbaly,

makarénou rozjásaly,

podlézáním pod lanem

vrněli jsme tu blahem.

Molekuly, mumie

velká sranda to vždy je.

Nakonec z nebe padaly bonbónky,

kdo nestihl, posbíral alespoň ...

Rozloučení s Klubem zábavné logiky

V úterý 18. února jsme se v Klubu zábavné logiky a deskových her sešli naposledy.

Tentokrát si děti hry, které se v klubu naučily, zahrály se svými rodiči. Zopakovaly si tak nejen většinu her, ale zároveň se procvičily ve vysvětlování pravidel.

Velmi nás potěšilo nadšení všech do hry, příjemná atmosféra a fakt, že se všichni dobře ...

Výtvarná soutěž

V pátek 24. 1. se na naší škole konalo Celodružinové malování, kterého se zúčastnilo 28 dětí. Děti malovaly na téma „Moje oblíbená hračka“, pracovaly s radostí a pod vedením paní vychovatelky Dáši Wolfové. Jejich výtvory si můžete prohlédnout na chodbě v suterénu nové budovy.

Ve středu 6. 2. proběhla Městská výtvarná soutěž na 5. ZŠ. Vylosovaným tématem byla „Cesta kolem ...