Školní akce a soutěže

Bádáme ve Světě techniky

Jak vyrobit železo? Jaké má vlastnosti? Kolik váží „odpichový“ oblek?

Odpovědi na tyto otázky našim deváťákům přinesl výukový modul Železo – mistr proměny.

V 3D kině pak propluli světovými oceány a exkurzi završili chemickou science show.

Den otevřených dveří

Dne 13. 2. 2019 proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Škola se představila v různých zábavných dílnách – ,,Hrej si a poznávej, Ozoboti jsou tu s námi, Kouzelná chemie, Matematická herna, Fun with English, Techniku nezastavíš a Nikdy nevíš ...

PUZZLIÁDA

V úterý 12.2.2019 se konalo na druhém stupni ve sborovně školy finálové kolo PUZZLIÁDY, do kterého postoupili vždy tři nejlepší „skládači“ ze skupin matematiky pro bystré hlavy a praktické matematiky.

Žáci skládali puzzle stejné obtížnosti se shodným počtem dílků, pracovali na rychlost a správnost. U všech žáků se projevila zdravá soutěživost a snaha vyhrát.

A jak to vše ...

Členové ŽP prožili noc ve škole

V lednu se členové Žákovského parlamentu konečně dočkali žádaného „spaní ve škole“… byl to zábavný a naučný zážitek.

Hráli jsme plno her, díky kterým jsme se naučili spolu komunikovat a pomáhat si. Pořádně jsme se u toho nasmáli. A o to přece šlo.  Seznámili jsme se s novými lidmi a poznali, co spolu máme společného, a to i s paními ...

Máme zlato v přehazované!

Ve čtvrtek 7. února se na 6. ZŠ konalo okresní kolo v přehazované. Celkem 10 škol bojovalo o postup do krajského finále, které se uskuteční 28. února opět na „Šestce“. Našim hráčům se podařilo již potřetí obhájit příčku nejcennější! Všem moc a moc gratulujeme a držíme palce.

Pořadí škol: 1. místo-1. ZŠ, ...

Recitace čtvrťáků a páťáků

Děti ze čtvrtých a pátých tříd, které postoupily z třídních kol, předvedly v pátek 8. února své umění v recitaci ve školním kole. Z 16 recitátorů byly vybrány: Nella Maderová, Monika Marušníková, Tereza Gašková a Julie Šlachtová. Všem dětem děkujeme za pěknou recitaci a děvčatům přejeme hodně štěstí v obvodním kole.