Dubnová školní družina

Po celý duben jsme měli nabitý program. Tento měsíc nám připomněl, proč mu říkáme aprílový. Všechny chvilky pěkného počasí, jsme strávili venku, kde jsme se pořádně vyřádili. Ale ani deštivé dny nám nepokazily náladu. Když pršelo, vrátili jsme se v družině k hrám a tvoření. Zdobili jsme kameny nebo šnečí ulity. Než nám začalo počasí přát a slunce hřát, navštívili jsme místní kino Vlast a shlédli pohádku Kung Fu Panda 4.

Jedno krásné odpoledne jsme prozpívali, abychom získali, ty nejlepší zpěváky, kteří nás reprezentovali v městském družinovém kole Skřivánek pořádaném na 8. Základní škole. Umístili jsme se na 1. a 3. místě v různých věkových kategoriích. Děkujeme!

První třídy v rámci OP JAK navštívily parkurovou halu, kde si vyzkoušely různé skoky a techniky pohybu. Další dny zase navštívily také v rámci OP JAK organizaci pro nevidomé – Kafira, kde se dozvěděly mnoho užitečného, jak těmto lidem pomoci.

Duben se nesl hlavně v duchu ekologie a Dne Země. V rámci OP JAK jsme s družinou navštívili připravený program od SVČ Klíč ve spolupráci s městem Frýdek-Místek v Sadech Bedřicha Smetany. Program byl velmi bohatý na znalosti i na pohyb a všechny děti si odpoledne velmi užily. Abychom podpořili ochranu životního prostředí, ozdobili jsme si s dětmi vlastní látkové tašky, které jim budou toto odpoledne připomínat.

Třeťáci se seznamovali s asijským kontinentem. Bavily se sumó sporty, hrátky s čínskými hůlkami, badminton nebo jóga. Dětské hlavičky rozhýbaly origami a tangramy. V rámci OP JAK a Dne Země navštívili čistírnu odpadních vod ve Sviadnově. 

V ranní družině na vilce je stále hravo a živo. Každý den je něčím výjimečný. Bowlingová dráha? Není problém. Postavit město? Není problém. Pingpongový turnaj? Také můžete zažít!