Listopadová školní družina na „Jedničce“

Podzim utekl jako voda a s blížící se zimou rostla pomalu i vánoční nálada v naší družině.

Nejen že si zdobíme družinu do zimního kabátku, ale umíme si i něco dobrého upéct. A tak se v rámci zimních a vánočních příprav vypravili i prvňáčci do naší kuchyňky, kde upekli i ozdobili výborné perníčky. Nazdobili také krásně vánoční stromeček. Nezapomněli jsme i na důležité dny podzimu a připomněli jsme si státní svátek 17. listopad tvořením a povídáním různých příběhů a také méně známý 14. listopad, který patří ke Dni bez aut.

Abychom jen neseděli, nevyráběli a nemluvili, užili jsme si společně venku poslední sluneční dny. Radost ze sluníčka jsme měli úplně všichni a rychle jsme ho ještě nasávali, než přijde to pravé zimní období. Třeťáci zahájili měsíc listopad únikovou hrou „strašidelný dům“. Celý měsíc cestovali po severských zemích. Zahráli si společně tradiční ruskou pohádku „Žabka carevna“. Finské závody „Eukonkanto“ si děti vyzkoušely formou překážkové dráhy. Stopy polárníků je zavedly na Antarktidu. Cestovní pas se jim plní poznámkami o zemích. Cestování po severu bylo uzavřeno přípravou ruských čajových koláčků, švédskými kuličkami a salátem, norským chlebíčkem. Sladkou tečkou byla pravá „eskymácká“ zmrzlina. Můžeme jen hádat, který recept vyhrál.

V ranní družině jsme „otevřeli dvě nové restaurace“ a uvidíme, jak dlouho budou dětem prosperovat. Poslední listopadový den děti vytvořili první strážce vilky školní družiny Olafy. Snad nám vilku pohlídají co nejdéle.