Ohlédnutí za vystoupením Podsováčku v Rytířském sále frýdeckého zámku – záznam

Celá středa 14. prosince v Rytířském sále frýdeckého zámku patřila pěveckému souboru Podsováček a jeho muzice. Programem nazvaným Putování za koledou se snažili všichni společně navodit adventní náladu, pohodu a klid do srdcí všech návštěvníků koncertu. Dopoledne patřilo těm nejmenším – žákům prvního stupně, a bylo i generálkou před večerním vystoupením určeným veřejnosti a hlavně rodičům a blízkým všech účinkujících.

Chtěla bych poděkovat všem dětem z Podsováčku – jejich zápalu pro věc, nadšení a nesmírné snaze. Ukázalo se, že naše škola má mnoho talentovaných dětí v nejrůznějších uměleckých oborech – a právě ve čtvrtek mnozí z nich dostali svou velkou příležitost. Mrzí mne, že hodně dětí onemocnělo, ale je to přirozený běh života a je potřeba se s tím vyrovnat. Zároveň je však třeba zdůraznit, že jsou součástí našeho sboru, že jsme na ně na všechny mysleli a že na přípravě vystoupení zanechaly veliký kus své práce.

Těší mne, že s námi v muzice hrají  i Hanka Hladíková a Kája Vašutová – dodaly naší muzice švih, hudební plnost. Hrát společně s vámi je zkrátka pro nás všechny moc příjemný zážitek.

Vystoupení Podsováčku není ale jen o lidech, kteří jsou „vidět“.  Naše kolegyně a kolegové trpělivě snášeli zkoušky sboru a v době naší nepřítomnosti za nás suplovali.  Oba páni školníci nám byli velmi nápomocni při stěhování nástrojů a rekvizit. Všem moc děkujeme.

Je však potřeba poděkovat i vedení naší školy za projevenou důvěru, časový prostor a podporu, kterou našemu souboru dali. A v neposlední řadě děkuji i mé skvělé kolegyni Miriam Doležalové – společně jde práce vždycky lépe a hlavně s úsměvem a dobrou náladou.

Krásný adventní čas, pohodové a klidné Vánoce prožité ve zdraví, spokojenosti a v kruhu těch nejbližších všem přeje Podsováček.

Renata Spustová