Hledáme nejlepšího mladého chemika v ČR

Soutěž Mladý chemik je největší oborovou soutěží svého druhu, svým záběrem a významem přesáhla hranice regionu a stala se celorepublikovou záležitostí. Je zaměřena na propagaci chemie na základních školách. Soutěž je pořádána  především proto, aby žákům představila chemii jako poutavou a užitečnou vědu, která má široké uplatnění v praxi a která je i zajímavým a lukrativním studijním oborem.

Soutěž se setkala s úspěchem a stala se z ní tradice. I letos se naše škola soutěže zúčastnila, všichni žáci devátých tříd v hodinách chemie vyplnili test a tři nejlepší postupují do krajského kola, které se konalo 9. 12.2022  v Ostravě v prostorách Střední průmyslové školy chemické akademika Heyrovského.

A kteří žáci to byli?

  1. Filip Zlámal 9. A
  2. Darina Kašníková  9 .C
  3. Jan Drozd  9. D                                                                                                                                                                                                                                                                                                Na konečné výsledky si musíme počkat, ale držíme pěsti na co nejlepší umístění.