STARŠÍ DÍVKY JSOU OPĚT ZLATÉ A SLAVÍ POSTUP DO REPUBLIKOVÉHO FINÁLE V BASKETBALU

Ve středu 9. 11. 2022 se ZŠ B. Dvorského v Ostravě stala dějištěm krajského finále starších děvčat v basketbalu.  Naše šampionky pod “taktovkou“ Mgr. Jiřího Karáska a Mgr. Lukáše Slívy navázaly na skvělé výkony z minulých zápasů a stejně jako v okresním finále porazily drtivým rozdílem postupně všechny týmy. Nejprve si naše děvčata poradila se ZŠ Vrchní z Opavy v poměru 68:2, následně porazila ZŠ Odry 74:0 a nakonec zvítězila nad ZŠ Matiční z Ostravy 64:2. O naprosto zasloužené 1. místo, které děvčatům zajistilo postup do republikového finále se postaral tento „DREAM tým“ v sestavě: skvěle hrající kapitánka týmu Lucie Reková spolu se svými úžasnými spoluhráčkami Valérii Janíkovou, Barborou Bužgovou, Anastázii Havlákovou, Marií Olšákovou (všechny ze třídy 9.D), Veronikou Tomanovou, Viktorii Kolářovou (obě z 9.A) a Emou Janošcovou (8.C). Velké díky patří samozřejmě i trenérům basketbalových oddílů. Blahopřejeme k úžasnému výsledku a držíme palce na republikovém finále, na kterém budou děvčata reprezentovat nejenom naši školu, ale také i naše město Frýdek-Místek a Moravskoslezský kraj.