ZOO Ostrava – velké FINÁLE 3.4.2022

Úžasný úspěch družstva našich mladých zoologů. Získali 2. místo ve finále VELKÉ CENY ZOO 2022.

Naši mladí zoologové se pravidelně zúčastňují jarního a podzimního kola soutěží v Ostravské ZOO. Letošní jarní kolo 25.3.2022 je však výjimečné – po více než 10 letech se družstvo našich žáků J. Nademlejnský, N. Hoferková, A. Krpcová, D. Sharii, M. Marušníková a N. Fojtíková probojovali do finále, kde postoupili ze sdíleného 3.-5. místa základní části z celkového počtu 142! družstev.

Velké finále je naplánováno na neděli 3.4.2022. Zde soupeří nejlepších 13 družstev.

Úvodní série otázek se nese v duchu velké nervozity. S narůstajícím počtem bodů nervozita opadává a naši žáci úspěšně zvládají další a další otázky. Skóre se postupně navyšuje společně s průběžným celkovým pořadím. Žáci jej mohou sledovat na velké tabuli a napětí roste. Soutěž je velmi vyrovnaná a napínavá až do konce.

Po hodinovém klání jsou známy výsledky – naši žáci jsou na společném 1. a 2. místě! O konečném pořadí tak rozhoduje dosažený počet bodů z úvodního kola. Tam měli naši žáci o jeden bod méně a tento rozdíl rozhoduje o konečném 2. místě.

Prvotní zklamání z o fous uniklého vítězství brzo vystřídala radost z fantastického druhého místa. Gratulujeme!