Celoroční soutěž o dort vrcholí

V pondělí 7. března jsme zakončili několikadenní „barevné řádění“. Jak se ukázalo, nejsložitější boj se uskutečnil hned první den. Černé oblečení ve skříni zřejmě nechybí nikomu, a tak navzdory tomu, že se stará budova školy pro nezasvěcené pozorovatele „ponořila do smutku“ a mnohé třídy si proto mohly myslet, že výhru mají v kapse, tak snadné to nebylo. Nejčernější třídou ze všech černých se nakonec stala 9. A. Úterý patřilo veselé zelené. Bylo zajímavé sledovat, jaké modely provětrali někteří žáci. Vítězem se stala 7. B, stejně tak jako následující den, který ovládla uklidňující modrá. Zato o netradičně Bílém (nikoli obvyklém Zeleném) čtvrtku, zazářily třídy dvě, a to 6. A a 8. C. Ta své prvenství „potuplovala“ hned následující den – na Růžový pátek.

A protože nám život přinesl nečekanou událost v podobě války na Ukrajině, rozhodli jsme se barevný týden prodloužit a vyzvali jsme své spolužáky, aby se tentokrát oblékli do barev ukrajinské vlajky, čímž jsme v pondělí vyjádřili sounáležitost s postiženou zemí.

No… a soutěž je téměř u konce. Ještě nás čeká přivítání jara a Den naruby. Pokud nedojde k návrhu na další netradiční den, bude vítěz našeho celoročního klání znám již v dubnu. Nechceme předjímat, ale zatím to vypadá na naše druhostupňové nováčky, šesťáky (6. A). Ačkoli kdo ví… druhé místo zatím patří 8. D a třetí na třetí příčku překvapivě vystoupali ti nejstarší (9. C)… na záda jim však dýchá 6. B a 7. B. Ale dort bude jen jeden. Pro držitele zlaté medaile. Takže… jak to dopadne?

Nezapomeňte, že na jarní výzdobu tříd si posvítíme již brzy. Průběžné výsledky najdete v příloze.

Žákovský parlament

 

Celoroční soutěž ŽP

SouborDatum vložení
CELOROČNÍ SOUTĚŽ O DORT2021-229.3.2022