Centra aktivit s mimoni a banány

Někdy je dobré výuku trochu odlehčit. A tak se  mimoni, človíčci zabarvení do žluté barvy, stali hlavními hrdiny i průvodci dalších center v projektových třídách programu Začít spolu u druháků. Děti se na mimoně těšily. Přinesly zajímavé předměty, doplňky a téma obohatily mnoha podnětnými nápady. Po motivační prezentaci se všichni pustili do práce. A jak popsali a zhodnotili jednotlivé aktivity samotní žáci?

„ Po výzvě k rozlišení měkkých a tvrdých souhlásek jsme se  dostali za Bobem, Stuartem i Kevinem. V matematice se pod správnými součty a rozdíly v tabulce čísel do 100 objevil také mimoň. Do banánového listu jsme si zapsali mnoho zajímavostí o banánech – nejoblíbenější pochoutce mimoňů. V baru u banánovníku jsme si připravili opravdu chutné jednohubky – samozřejmě z banánů. V ateliéru už čekali na svoji příležitost malí robotičtí ozoboti. Vyrazili na cestu mezi banánovníky ve slušivých papírových maskách s portréty  mimoňů. Pomocí ozokódů  jsme jim  cestu pěkně zkomplikovali, ale nakonec se všichni  maskovaní ozoboti dostali do cíle. “

Byla to další prima centra, kde si žáci upevnili základní principy programu Začít spolu – dostali prostor  k objevování, učili se prožitkem, hledali  vlastní cesty, spolupracovali, hodnotili sebe i skupinu.