Ve stínu baobabu

Baobab – je to docela těžké slovo, ale někteří druháci z frýdecké „Jedničky“ vědí, co znamená. Je to strom. Superpotravina. Zařazujeme si ji zeměpisně do Afriky, na Madagaskar a severozápad Austrálie. A zjišťujeme, že ve stínu tisíciletého afrického stromu se mohou dít prazvláštní věci.

Začali jsme společně ateliérem, v němž jsme ve 2. B malovali nezvyklé stromy na pozadí rudého afrického západu slunce. Techniku jsme zvládli a nejvíc se nám všem líbil tisk pomocí brokolice, která vytvořila nádhernou korunu legendárního stromu. Poslouchali jsme i africké bubny djembe, rozvíjeli svou představivost a imaginaci a představovali si společně, co se ve stínu obrovského stromu mohlo stát. V tu chvíli nebyla ani matematika, ani český jazyk, ale jen rytmické zvuky, naše fantazie a veliké kouzlo prožitku. Zkusili jsme si i zabubnovat, chytit ten správný rytmus – a pak už šla práce všem úplně sama.

Dostali jsme tentokrát úkol trošku jinak. Měli jsme vymyslet příběh, který se u baobabu mohl stát a bylo jen na nás, jak ho ve skupině zpracujeme. Potěšilo nás, že se už dovedeme v týmu domluvit a úkoly jsme si rozdělili. Každý dělal něco jiného.  Někdo psal, jiný diktoval, ostatní připravovali ilustrace.  Překvapilo nás, jak úkol zpracovali naši kamarádi. Některé příběhy měly i zápletku a my jsme napjatě čekali, jak dopadnou. Myslíme si, že se nám práce povedla – a hlavně – bylo nám všem spolu moc dobře.                                                                              Renata Spustová a 2.B