Halloweenské dýňování

Halloweenské dýňování

Poslední říjnový čtvrtek se prvňáčci z frýdecké “jedničky”  pustili s vervou do dlabání dýní a do oslavy svátku Halloween. Výuka v centrech projektu Začít spolu se zaměřila právě na tento svátek slavený v anglicky mluvících zemích, který si i u našich dětí našel velkou oblibu.

“Pro děti jsme připravily s kolegyní centra aktivit, která rozvíjela znalosti a dovednosti dětí v souvislosti se svátkem Halloween,” uvedla Jitka Hanáková a pokračovala: “Pracovní listy do matematiky a českého jazyka s hlavním tématem dýně opředené mnoha tajemstvími a zajímavými úkoly zaujaly většinu dětí.” Ale nejvíce se malí prvňáci těšili na vydlabávání dýní v centru objevů a jejich malování v ateliéru. Každá třída zvolila jiné pracovní techniky a postupy, ale obsah byl pro všechny poutavý a zajímavý. Ještě v pátek si děti rozsvítí své dýně a připomenou si sobotní svátek Dušiček.

Zajímavá byla pro děti i prezentace, která připomněla tradici slavení Halloweenu, symboliku světla a dýní a objasnila tak našim nejmenším podstatu starodávného svátku.

“Upekla jsem dětem s maminkou něco dobrého,” hlásila se Karolína Zapalačová a překvapila všechny své spolužáky. Z krabičky si totiž vytáhli opravdové krvavé prsty. Ale nebojte, byly z těsta, zdobené mandličkou místo nehtu a trochou červené rybízové marmelády. A tak jen pozorný pozorovatel poznal, že nejí pravé prsty, ale jen prstíky slaďoučké, z lineckého těsta.

Někteří prvňáci nezapomněli ani na čarodějnické klobouky a hůlky, a tak jste chvílemi nevěděli, jestli jste u nás, Pod Sovou, a nebo v Bradavicích.

Renata Spustová