Výrazné úspěchy našich basketbalistek

Výrazné úspěchy našich basketbalistek

I v tomto školním roce udělala děvčata všem příznivcům basketbalu velkou radost. Okresní finále kategorie mladších žákyň se konalo v Třinci. Děvčata své soupeřky s přehledem přehrála, v turnaji zvítězila a postoupila do krajského kola, které se konalo v krásné basketbalové hale v Novém Jičíně. Naše družstvo je velmi mladé a děvčata si v utkáních měřila síly se staršími a vyššími soupeřkami. Přesto děvčata příkladně bojovala a obsadila vynikající druhé místo. V kategorii starších žákyň se okresní finále konalo na gymnáziu ve Frýdku-Místku. V tomto turnaji naše holky prokázaly, že jsou v okrese nejlepší a bez problémů zvítězily. Toto vítězství tak umožnilo reprezentovat náš okres v krajském finále, které se uskutečnilo rovněž v Novém Jičíně. Turnaj byl velice vyrovnaný a do poslední chvíle nebylo jasné, které družstvo zvítězí a postoupí do kvalifikace mistrovství republiky. Postupový klíč však byl pro nás nepříznivý. První tři družstva, kde jsme byli i my, měla stejný počet bodů, ale do kvalifikace nakonec postoupilo družstvo s větším počtem vstřelených košů. Naše družstvo nakonec skončilo na druhém místě, což je určitě v silné konkurenci vynikající výsledek a skvělý úspěch našeho školního basketbalu. Děvčatům za vzornou reprezentaci děkujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.
Naší školu reprezentovaly: Anika Krmaschková, Katarina Kahánková, Eva Bašová, Adriana Lukaczová, Sára Hanková, Lucie Holková, Anička Wicherková, Tereza Bosáková Kristina Zuzaníková, Tereza Galajdová.
Ukazuje se, že činnost naší minibasketbalové školy má své opodstatnění, kdy prvními basketbalovými krůčky procházejí děvčata již od druhé třídy. Díky dlouhodobé spolupráci s basketbalovým klubem ve Frýdku-Místku pak děvčata postupně do klubu přecházejí, rozvíjejí své basketbalové dovednosti a úspěšně pak reprezentují frýdecko-místecký basketbal. Věříme, že se budou rodit další nové talenty a dívčí basketbal se bude v našem městě  nadále úspěšně rozvíjet.