PARAGRAFIÁDA aneb NEBOJTE SE VEŘEJNÉ SPRÁVY!

Dne 13. 12. 2017 se  v prostorách Gymnázia a Střední odborné školy na Cihelní ulici ve Frýdku-Místku konala pro žáky 9. tříd soutěž se společenskovědní tematikou PARAGRAFIÁDA aneb NEBOJTE SE VEŘEJNÉ SPRÁVY. Soutěž zábavnou formou prověřuje teoretické vědomosti z oblasti právního základu a správy státu. Nedílnou součástí soutěže je také tvorba elektronické prezentace na předem zadané téma.

Naši školu reprezentovaly tři tříčlenné týmy žáků: Bezecná Markéta, Holéczy Martin, Pastrňáková Barbora, Grossová Barbora, Maléřová Barbora, Zlá Eva, Janošec Petr, Kotrlová Daniela a Lukácsová Adriana. V průběhu října žáci vytvořili prezentace na téma Kam bych v mé obci pozval významného hosta. Soutěž nejdříve probíhala formou zábavného testu, kdy soutěžící samostatně řešili úlohy z oblasti právního základu a správy státu a následně jednotlivé týmy předvedly své vlastní práce.

Velkého úspěchu dosáhli žáci Markéta Bezecná, která se umístila na vynikajícím 2. místě, Martin Holéczy obsadil 3. místo, Barbora Pastrňáková byla na 4. místě, Petr Janošec na 5. místě a Daniela Kotrlová obsadila 9. místo. Žákům upřímně blahopřejeme a všem družstvům děkujeme za účast v soutěži a reprezentaci naší školy.