Čtenářské kluby na Jedničce

Také v tomto školním roce jsme otevřeli čtenářské kluby. Celkem pět skupin se schází jednou týdně vždy odpoledne – na prvním stupni děti z 2., 3., 4. a 5. ročníku, na stupni druhém zájemci z řad sedmáků. Společně se setkáváme nad knihami, diskutujeme o nich, sdílíme své dojmy, pocity. A že to jde i u těch nejmenších, dokazuje zájem a nadšení  skupinky druháčků.

A jak takové setkání v klubu vypadá? Mezi klubové aktivity patří dramatizace textů, práce s ilustrací, vytváření komiksů, činnosti s pracovními listy, manipulace s čtenářskými kostkami, řízené čtení, čtení s předvídáním. Vždy je prostor ke sdílení informací, půjčujeme si knihy ze školní knihovničky, žáci si doporučují knihy navzájem. Velmi oblíbené je i pravidelné tzv. sladké okénko, kdy si čtení zpříjemníme sušenkou, ovocem nebo jinou dobrotou. Ostatně, může něco víc umocnit atmosféru při čtení pověsti o Štramberských uších než ochutnávka této regionální perníkové sladkosti?

Za četbou a knihou se vydáváme i mimo prostory školy – do městské knihovny nebo antikvariátu. Naším společným cílem je navést děti k poznání, že četba knih může být jedno velké dobrodružství.