Šachový turnaj byl ukázkou pokroku malých šachistů

Dne 4.6. se uskutečnil šachový turnaj pro žáky 1. a 2. ročníků, kteří navštěvují šachový kroužek. Malí šachisté v něm zúročili své nabyté vědomosti. Bylo až s podivem sledovat, jak děti, které se na začátku roku teprve seznamovaly s figurkami, umí provést různé koncovky a v krátkém časovém úseku dát soupeři mat. Některé z nich již byly s šachy obeznámeny v mateřské škole a během roku se ve hře zdokonalovaly.

Byly sehrány tři šachové partie. Vítězové suverénní hrou sbírali potřebné body, zatímco o 2. a 3. místo se opravdu bojovalo. Mezi prvňáky se na 1. místě umístil Tadeáš Starzewski (1.C), 2. místo vybojoval Daniel Hrabec (1.B) a 3. místo obsadila šachová královna Adélka Marášková (1.A). Šachovým králem druháků se stal David Bystřičan (2. C), 2. místo získal Janis Soustružník (2. C) a na 3. místě se umístil Matěj Růžička (2.A).

V šachové hře však není poražených. Všechny děti totiž získaly nejen odměny a vysvědčení, ale hlavně zkušenosti. Ví, co je to hrát fair play, posílily své matematicko-logické schopnosti, kombinační myšlení, představivost, vytrvalost a píli.

Proto šachu zdar!

Denisa, Katka a Miriam