Vítězní Mladí záchranáři z jedničky

3. 5. 2024 proběhla soutěž  Mladý záchranář na 6. ZŠ v Místku. Na stupních vítězů, a to rovnou na 1. místě v kategorii 4. tříd, se umístil tým 4.A: Kučová Julie, Fajkus Patrik .

Z naší školy se soutěže účastnili vždy 2 žáci z každé ze tříd 4., 6. a 8. ročníků. V nabité konkurenci všech škol Frýdku-Místku a okolí  (přes 50 družstev) podávali naši žáci opravdu výborné výkony. Bylo až s podivem, že figuríny neobživly.

Soutěžilo se nejen v teoretických znalostech a vědomostech, ale také v praktickém předvedení kardiopulmonální resuscitace a ošetření různých akutních stavů. V mezičase byly připraveny nejen různé sportovní soutěže a hry, ale také aktivity ve spolupráci s hasiči, zdravotníky a policií.

Ostatní naši žáci sice nedosáhli na stupně vítězů, ale v případě náhlé události dokáží účinně pomoci. A to je výhra pro všechny!