Školní rok našich deváťáků se nezadržitelně blíží k svému vrcholu…

… ,už za pár dní je čekají přijímací zkoušky na SŠ. U nás ve škole se však nezahálí. Od začátku školního roku máme zavedené dělené hodiny matematiky a českého jazyka i inovativní výukové metody, abychom zajistili, že naši žáci budou připraveni čelit zkouškám se sebejistotou a znalostmi.

Náš přístup k přípravě na přijímací zkoušky se tak opírá o kombinaci tradičních metod a moderních technologií. Dělené hodiny umožňují individuálnější přístup ke každému žákovi, což je klíčové pro jejich úspěch. Zároveň se nebojíme pracovat s novými technologiemi, interaktivními učebními materiály nebo online výukovými platformami, jako prostředky ke zlepšení výuky, zvýšení efektivity a aktivnějšímu zapojení žáků. Přiznejme, není to vždy snadné! Zkoušky tak představují výzvu jak pro deváťáky, tak pro učitele.

Kniha ‚Přijímačky v pohodě‘ od nakladatelství Taktik se stala nedílnou součástí našeho výukového plánu. Její srozumitelný a strukturovaný obsah poskytuje žákům ucelený přehled, praktické a užitečné návody, tipy a cvičení, které jim pomáhají lépe porozumět zkouškovým otázkám.

  1. a 10. dubna deváťáky ještě čeká intenzivní soustředění před přijímacími zkouškami, kdy využijeme všech dostupných prostředků a technologií, abychom naše žáky co nejlépe připravili a oni se cítili sebejistě a schopni zvládnout přijímací zkoušky s klidem a vědomostmi, které potřebují k úspěchu.

Na závěr: „Když se jedny dveře štěstí zavřou, otevřou se jiné. Často ale na ty zavřené dveře hledíme tak dlouho, že si nevšimneme těch, které se pro nás otevřely.“ (Helen Keller)

Ať se vám daří!