Zpívat s Dashou je prostě zážitek. Pro všechny.

Články na školních webových stránkách by asi měly být klidné, psané s rozmyslem a rozvahou. Tento takový nebude.

Bude o nadšení, obrovské energii a emočním náboji – to vše nám totiž dalo dnešní večerní zpívání s Dashou a orchestrem Martina Kumžáka v evangelickém kostele na Husově ulici ve Frýdku.

Už jen samotné nazvučení akce, zvuková zkouška a atmosféra kostela přinesly úžasné zážitky. A když jsme si první písničku vyzkoušeli i s Dashou, nemělo naše nadšení hranic. A vydrželo. Protože jsme naostro předvedli úžasný výkon. Všichni. Malí i velcí zpěváci –  a i  my v orchestru jsme dostali zabrat. Tréma pracovala, ale jsme jeden tým a jedna parta, semkli jsme se a dali to. Z mého pohledu na výbornou.

Závěrečná společná píseň, na kterou jsme čekali v zákulisí, se podařila, neplánovaně jsme přidali bez jakéhokoliv zkoušení další – a děti se nedaly zahanbit, zpívaly s chutí, spolupracovaly, opravdu bylo co poslouchat.

Koncert měl i krásné emoční zážitky, když naše nejmenší zpěvačky už to všechno napětí, potlesk a světla nevydržely a šly se s Dashou jen tak obejmout. Spontánně, tak jak to děti v první třídě cítí. Velké holky se usmívaly, a my nakonec taky, protože reakce těch nejmenších vyjádřila i naše pocity.

Pohotová Miriam zachytila ty nejhezčí chvíle ve fotografiích. A vy, kteří jste na koncert nesehnali lístky, se můžete těšit na sestřih videí s naším vystoupením.

Díky všem dětem z prvního a druhého stupně, všem kolegyním a těm, kteří nám pomohli.

Hudba je fenomén. Spojuje lidi napříč generacemi, napříč národnostmi, napříč vyznáním. A obohacuje nás. A mně nezbývá, než říci závěrem: Díky za dnešní večer…

Renata Spustová