Letošní advent ve městě započala Jednička

Ve středu 29. 11. odpoledne kroky příbuzných a kamarádů našich dětí směřovaly na Husovu ulici… ano, právě zde, v nové budově naší školy se konal asi první letošní vánoční jarmark. Děti i učitelé se na něj poměrně dlouho a poctivě připravovali. Předvánoční atmosféra se tedy školou linula již několik týdnů… nejednou se nám sbíhaly sliny díky vůni perníčků, po čtrnáct dní se ze tříd občas stávaly dílny, v nichž se mladí umělci věnovali tvoření krásných výrobků, školou se často nesl zpěv našich hudebníků.

Není tedy divu, že se jarmark skutečně povedl. Návštěvníci měli možnost vybírat z mnoha variant adventních věnců, svícnů, různorodých ozdob na stromeček, háčkovaných andílků, sněhuláků, čertů, mýdel, svíček (včetně ořechových plovoucích), ale také všelijakých dobrotek – od sušeného ovoce až k pečenému cukroví. Akční jedinci se mohli zabavit v tvořivé dílně, mlsné a hladové jedince zavedl nos do některé z našich „kaváren a cukráren“, na své si přišli také milovníci punče. Samozřejmě nealkoholického. Kdo však vyzkoušel, rozhodně nelitoval.
A co by to bylo za předvánoční akci, kdyby nedošlo na rozdávání radosti? Díky našim dětem a jejich rodičům mohla paní Miturová, zástupkyně ředitele školy, předat vyslancům naší partnerské organizace ADRA kupu dárků. Za to Vám, rodiče, patří velké poděkování. Jsme rádi, že myslíte na druhé a že k takovým hodnotám vedete i své potomky.
V pět hodin se jídelnou rozezněly první tóny… a vyvrcholení bylo tady. Náš sbor Podsováček, plný malých i velkých zpěváků a doprovázený skvělými dospěláckými instrumentalistkami, rozezpíval nejednoho posluchače. Zazněly klasické koledy, ale také skladby modernější. Děti však ukázaly, že jim není cizí ani přednes a pohyb. Ten uplatnily při poslední písni, kterou „si střihly“ dokonce v angličtině.

Co říci závěrem? Osobně si myslím, že si každý přišel na své. Ve škole to hučelo jako v úlu, všichni vypadali uvolněně, spokojeně, prostě tak nějak předvánočně. Zbývá tedy jen poděkování… doufám, že mi to nikdo nebudete mít za zlé, když nebudu jmenovat. Někdo je totiž vidět víc a jiný méně. Zkušený však dobře ví, že za sebou všichni mají neuvěřitelné množství práce. Dokázali připravit krásnou akci – paní učitelky nadchly své žáky pro společné dílo, zasvětily je do „tajů obchodu“, daly jim zodpovědnost; děti pracovaly, rodiče vydatně pomáhali, paní kuchařky připravily výborné občerstvení a paní Miturová tradiční jarmark oblékla do nového kabátu, který mu moc slušel. Už teď se těším na ten příští.