Soutěž Mladý záchranář

Vybraní žáci naší školy se 19. 5. 2023 zúčastnili soutěže „Mladý záchranář“ na 6. ZŠ. Soutěž se odehrávala v rámci projektu kardiopulmonální resuscitace „KPR do škol“ pro žáky 4. a 8. ročníků. Navazovala na školení KPR, která probíhají ve spolupráci se statutárním městem Frýdek – Místek.

Z každé třídy byli vybráni 2 žáci. Soutěžní den byl připraven a zajištěn týmem školitelů KPR naší nemocnice ve Frýdku. Celá soutěž začala řešením teoretického kvízu. Dále byla demonstrována modelová situace akutního stavu. Třetí disciplínou bylo praktické provedení samotné resuscitace na figuríně a následné hodnocení.

Naši žáci dokázali zachovat chladnou hlavu a poradit si při řešení jednotlivých úkolů. Dvojice žáků Nicol Janíková a Tomáš Furmánek ze 4.C, se umístila mezi čtvrtými ročníky na 3. místě z celkového počtu dvaceti týmů.

Velké poděkování patří všem žákům, kteří naši školu reprezentovali. Jedná se o Julii Hanzlíkovou a Karolínu Čuntovou ze 4.A, Nicol Janíkovou a Tomáše Furmánka ze 4.C, Zinu Javorovou a Lauru Menšíkovou z 8.A, Charlotte Pavelkovou z 8.B a Emu Janošcovou a Nikol Vojkovskou z 8.C. Všechny zúčastněné děti si odnesly odměny a také praktický balíček první pomoci vhodný do aktovky či batohu.

Děkujeme Nemocnici Frýdek – Místek nejen za organizaci 2. ročníku této soutěže, ale zvláště za předání praktických dovedností.

Paní asistentky Bc. Jana Peterková a Bc. Veronika Svobodová