Šachového turnaje se zúčastnilo 59 nadějných šachistů

V pondělí 15. května k šachovnicím s očekáváním a mírným rozechvěním zasedly všechny děti, které v letošním roce navštěvovaly šachový kroužek. Konal se totiž velký šachový turnaj.

Rozehrány byly celkem čtyři šachové partie. Každá z nich byla vyhodnocena, body se sčítaly. Soupeři se dle počtu svých bodů měnili. Na konci turnaje již vzájemně měřily své síly samé šachové špičky.

I. kategorii vynesl bodový součet na stupeň vítězů Víťu Sázela (1. A). Se třemi výhrami si pro stříbro došla Patricie Rajsová (1.D). Vítěznou trojku doplnili a pomyslnou bronzovou medaili získali Jakub Malina (1.D ) a Sabina Laurincová (1.A).

Ve II. kategorii si vítězství zajistil matem ve 4. tahu Jakub Sázel (2.B). Karolína Kalusová (2.A) získala bodovou převahou stříbro. O bronz se sváděl napínavý boj. Nakonec ho získali Vítězslav Sklář (2.B), Adina Adéla Korčová (2.A) a Zuzana Boráková (2.A).

Nejen vítězové však byli oceněni. Všechny děti si kromě dobrého pocitu ze hry samotné odnášely celý balíček drobností a vysvědčení s „výbornou“ jako odměnu za svou vytrvalost, píli a snahu.

Jelikož šachový kroužek má na naší škole již poměrně dlouhou tradici, vědí prvňáci, že se v šachové hře mohou zdokonalovat i ve druhé třídě.

Šachoví nadšenci z druhých tříd mohou své nadání dále rozvíjet v Beskydské šachové škole, se kterou paní učitelky Katka a Miriam úzce spolupracují. Radost a nadšení dětí jsou pro ně totiž tou největší odměnou!