Okresní kolo Celostátní přehlídky dětských recitátorů pohledem žákyně Moniky Marušníkové

Na tento den jsem se docela těšila a zároveň jsem si přála, abych to už měla za sebou, holt nervozita…

Pokoušela jsem se navenek vypadat co nejvíce v pohodě, když jsem si vylosovala číslo 3, pod kterým budu recitovat. Dvojku si však nikdo nevylosoval, a tak jsem šla na řadu hned druhá.

Nejdřív recitovali žáci 3. kategorie, přednesli první i druhé texty a až poté nastalo to, na co jsem dlouho čekala… Odhodlaně, vzpřímeně jsem vyšla před porotu, která se na mě dívala, poslouchala a současně něco zapisovala. Čím blíž jsem se dostávala k cíli, byla jsem jistější a jistější. Snažila jsem se dívat na lidi, na porotu a představit jim tu nejlepší „Střelu“, která zazněla v sále hned dvakrát, ale moje byla tak o minutu delší. Po „Střele“ jsem přednášela ještě druhý text (báseň Emanuela Frynty), samozřejmě ne hned za sebou.

Nastal čas rozhodování, běhal mi mráz po zádech, ale nemyslela jsem na to tolik, protože si se mnou neustále někdo povídal. A pak přišla chvíle, kdy si před nás stoupla porota. Rozhodně jsem nečekala, že ve 4. kategorii se na 1. místě umístí Monika Marušníková! Byla jsem v šoku, ale šťastná. Je to pro mě čest a úžasný pocit. 🙂

Na závěr bych chtěla také poděkovat svojí mamince, která mě na soutěž doprovodila a celou dobu mi byla oporou.

Monika Marušníková, 8. B