Láska je jako večernice plující černou oblohou…

Nejen tyto krásné verše Václava Hraběte zněly naší školou ve dnech, kdy se na 2. stupni konaly recitační soutěže. Osmáci a deváťáci předvedli své recitační dovednosti ve čtvrtek 28. ledna. Rozhodování poroty bylo nelehké, ale nakonec v této kategorii zvítězila Monika Marušníková s prózou Jiřího Suchého s názvem Střela. Na druhém místě skončila Ester Pszczolková, která recitovala báseň Bach, a 3. místo obsadila se svou recitací básničky Život jedné sněhové vločky Melánie Kašníková.

I děti šestých a sedmých ročníků se mezi sebou utkaly, a to v pondělí 30. ledna. Všichni recitovali s velikým nasazením. 1. místo nakonec obsadil Matyáš Pekárek s krásným přednesem vtipného prozaického textu Žvýkačka, 2. skončil František Indrst recitující báseň Jiřího Žáčka Šlapal voják a na 3. místě se umístila Amalia Harig s básní Vějíř od Jaroslava Seiferta.

Všem účastníkům za jejich výkony gratulujeme a budeme držet palce Monice, Ester, Matyášovi i Františkovi, kteří naši školu budou reprezentovat v dalším kole recitační soutěže, jež proběhne už 21. února 2023.