Stříhali dohola Josefa Kainara

Dne 17. ledna 2023 jsme navštívili se školou Divadlo loutek v Ostravě. Jeli jsme vlakem z nádraží ve Frýdku-Místku. Představení začínalo v 10:00. Všichni jsme se usadili v hledišti a čekali, až představení začne.

Najednou všechno utichlo a na jeviště přišel první herec. Čekali jsme napjatě, co se bude dít. Začátek představení byl klidný, ale pak se to rozjelo. Začalo se zpívat a hrát. Herci uměli dokonale hrát na hudební nástroje a všechno se nádherně poslouchalo. Ohromil mě pán, který hrál na basu a kytaru. Když zpíval píseň Stříhali dohola malého chlapečka, tajil se mi dech. Bylo to krásné. Jeho hlas se všude rozléhal. Chvilkami to bylo i dojemné.

Ostatní účinkující odvedli také skvělý výkon. Divadlo se mi velmi líbilo. Myslím, že na něj budu vzpomínat ještě dlouho. Loutky byly krásné. Zaujaly mě kouřové efekty a velký nápis SAVOY, který svítil do tmy. Představení mě vtáhlo do děje. Byl to nezapomenutelný zážitek. Dozvěděla jsem se spoustu informací o životě Josefa Kainara. Poslechli jsme si i jeho tvorbu.

Jedno mínus na závěr. Mrzelo mě, že se někteří z žáků neoblékli svátečně. Jednou za rok se vydáme do divadla a oni si oblečou rifle a triko.

Jinak to bylo úžasné.

Darina Kašníková