Podsováček si vyzpíval stříbrné pásmo

Ve středu 7. prosince se v prostorách místeckého lidového domu uskutečnil 18. ročník Festivalu dětských pěveckých sborů z celého Moravskoslezského kraje. Náš sbor Podsováček soutěžil v kategorii žáků prvního stupně. 

Konkurence byla vysoká. Některé pěvecké sbory jezdí na přehlídku již řadu let. Měli jsme možnost srovnat své výkony i s dětmi ze základních uměleckých škol. A je potřeba říci, že jsme se jako nováčci v soutěži neztratili. Děti předvedly excelentní výkon, snažily se a měly opravdu soutěžní náladu. Umístění ve stříbrném pásmu je pro náš sbor velkým úspěchem – a děti ho ocenily i pořádným jásotem a pokřikem.

Pro nás malé i velké byla účast na festivalu nejen hudebním kláním, ale především zážitkem a poučením. Získali jsme zkušenost a současně i sebereflexi. Máme motivaci a také nápady, jak jít dál, co zlepšit a jak na sobě dále všichni pracovat.

Závěr festivalu byl nádherný. Celý sál naplněný téměř dvěma stovkami zpěváčků zpíval od srdce vánoční koledy a písničky a dokonce jsme si pod vedením hlavní organizátorky soutěže paní Olkové troufli i na kánon. Společné zpívání je radost. Věřím, že část té radosti jsme si všichni odnesli s sebou pro dny příští a dokážeme ji předat dál.                               Renata Spustová