Velký úspěch šachistů

Okresní šachový přebor se uskutečnil v úterý 6. 12. 2022 v budově SVČ Klíč Frýdek-Místek. Hrálo se na šest kol, do boje se pustilo 27 družstev se 111 hráči. Naši školu reprezentovala dvě družstva.

„A“ družstvo v sestavě: Laura Najdková, Samuel Grešl, Štěpán Šlachta a Jan Flídr,

„B“ družstvo v sestavě: Jan Lotko, Lukáš Muroň, Anna Hrčková, Vojtěch Matěj a Jonáš Najdek.

Začali jsme rychle a dobře. Excelentní výkon podal Štěpán Šlachta, který získal maximální počet bodů ve všech kolech. Po celkovém sečtení výsledků náš „áčkový“ tým byl úspěšnější než „béčkový“ a umístil se na krásném 3. místě.

Žáci naší školy potvrdili, že šachy hrají nejen se zaujetím, ale hlavně KVALITNĚ! Do školy se vraceli v povznesené náladě. Děvčata nesla hrdě pohár. Kluci skákali a běhali s medailemi na krku. Všichni plní nadšení z úspěšného dopoledne včetně paní asistentky Petry Horecké, která děti celou dobu doprovázela a byla jim velkou oporou.

Protože oba týmy byly složeny převáženě z mladších žáků, tak má „jednička“ i do budoucna velkou šachovou perspektivu. Děkujeme dětem za reprezentaci a přejeme jim, aby „mikulášský“ pohár byl tím prvním z mnoha dalších.