Předčasné Vánoce

koncem listopadu pro některé dospěláky připravili naši druháčci s paní učitelkou. Pozvánka byla tajemná a dobrodružná… nikdo netušil, co ho na místě, kam měl dorazit, čeká. A tak se ve 2. A sešli lidé, bez kterých by se škola neobešla, ale na které se tak trochu zapomíná… paní účetní, sekretářka, psycholožka, paní kuchařky, pánové školník a údržbář, „univerzální“ paní Grossmannová, kterou vidíme v neustálém pohybu, jak pořád něco vyřizuje. A pár učitelů. Každý opatrně nakoukl do dveří… a hned zjistil, že vstupuje do divadla.

A tak jsme se všichni naladili na nadcházející Vánoce… po kouzelném sborovém přivítání jevišti brzy vládla Maruška, její zlá sestra a macecha.  Za chvíli už nebohé děvčátko putovalo nečasem až ke dvanácti měsíčkům, kteří jí naštěstí pomohli s nesplnitelnými úkoly. A jestli i pro tentokrát nakonec vyhrálo dobro? O tom nepochybujte… Maruška se dočkala i švarného ženicha. Příběhem nás provázeli šikovní vypravěči, měsíčkové prokázali znalost „svých vlastních“ pranostik. I kulisy a rekvizity si děti vyrobily samy.

Paní učitelka Katka Miturová dokázala téměř nemožné… do představení zapojila úplně všechny děti. Při přípravě určitě pomohly šikovné a nápadité maminky, které pomohly s kostýmy. Ale nejdůležitější byli samozřejmě samotní herci. Nejen, že nás pobavili, ale projevili tolik laskavosti, že si většina divaček tajně utírala slzy dojetí. Ale pššštt…  nikomu to neprozraďte. Odcházeli jsme s mlskou v jedné ruce, krásným andělem, ruční prací druháčků, v ruce druhé… a hlavně… s pohlazenou duší.

Všem našim ježíškům moc děkujeme. Nebojím se říci, že tento dárek bude letos jedním z nejhezčích. A před paní kolegyní hluboce smekám.

Za diváky Lenka Drahotuská