Divadelní představení pro žáky 2. stupně ve školním roce 2021/2022

Tak a je zase jeden školní rok za námi. Je moc dobře, že se opět vracíme do starých dobrých kolejí a můžeme se opět účastnit různých soutěží, přehlídek, představení a dalších zajímavých akcí. Hurá!

Malinko se poohlédneme i za divadelními představeními, které letos mohli naši žáci 2. stupně v Divadle loutek Ostrava navštívit. Tentokrát jsme tam všichni cestovali vlakem. Šesťáci se 14. června podívali na krásné představení o životě světově uznávaného Učitele národů – Hodina Komenského. Sedmé třídy zhlédly divadelní představení určené nejen příznivcům vlaků a železnic – Nastupovat! Děják z rychlíku, na které se rozjely v pátek 17. června. A deváťáci se vydali 18. května za naším velkým básníkem v představení Stříhali dohola Josefa Kainara. Všechna představení byla, jako vždy, doprovázena milými loutkami a protkána krásnými písničkami.

Také Den dětí jsme na 2. stupni patřičně oslavili. V úterý 7. června bylo pro naše žáky přichystáno filmové představení v kině Vlast. Film Spící město byl natočen podle knižní předlohy Martina Vopěnky.

Děkujeme Spolku rodičů a přátel školy, který nám hradil jak filmové představení, tak jízdné do divadel.

Už teď se všichni těšíme, co nás čeká v příštím roce. Snad vše proběhne bez překážek a nástrah, které nám minulé covidové období přichystalo, a do divadel se vypraví tentokrát všechny ročníky 2. stupně.