Recitátoři z jedničky ovládli v okresním kole stupně vítězů

I když z důvodu covidových opatření bylo omezeno setkávání dětí nad rámec stabilních třídních kolektivů, podařilo se organizátorům okresního kola Celostátní přehlídky dětských recitátorů ze SVČ Klíč soutěž v dětské recitaci uskutečnit. Podmínkou bylo zaslání nahrávky s vystoupením recitujícího žáka.

„Z naší školy do okresního kola postoupili po školním výběrovém kole Timotej Štupák v první kategorii žáků prvních až třetích tříd, ve druhé kategorii prvostupňových dětí Matyáš Pekárek a ve třetí kategorii žáků druhého stupně ze šestých a sedmých tříd Monika Marušníková,“ uvedla učitelka Šárka Křístková a pokračovala: „Všichni naši účastníci okresního kola skončili na stupních vítězů.“ Oba chlapci se stali vítězi ve svých kategoriích a Monika Marušníková se o vítězství podělila se soutěžící z třineckého gymnázia.

„Všichni naši soutěžící byli perfektně připraveni a mají nesmírně hezký a vytříbený projev. Jejich výhodou je, že na sobě opravdu pracují, jsou členy dramatických kroužků a náš páťák Matyáš Pekárek dokonce hraje i ve filmu,“ pokračovala Šárka Křístková.

Všem našim účastníkům gratulujeme ke skvělému umístění a těší nás, že naši školu takto skvěle reprezentovali. Tři vítěze z „jedničky“ teď čeká postup do krajského kola a my  jim budeme držet palce.                             Renata Spustová