Lyžářský výcvik očima žáků naší školy

V pondělí 14. 2. 2022 jsme v devět hodin měli sraz u stadionu Slezan. Postupně všichni přijížděli a v 9:15 jsme nasedli do autobusu, který nás „vyhodil“ na Gruni. Dál jsme šli už po svých, protože bylo náledí a autobus by to nevyjel. Šli jsme cca 45 minut, cesta nám utekla rychle. Všichni jsme si povídali, smáli se a užívali si. Po příchodu na chatu jsme se ubytovali a měli hodinu na vybalení. Nastal čas oběda. Pak jsme si šli půjčit lyže a snowboardy. No a hurá do lyžařského a na svah, kde jsme se rozdělili do skupin. Na snowboardisty, lyžaře a nelyžaře. Ve skupinách jsme se seznámili s instruktory a rozcvičili se. První den výuky lyžování byl za námi, ani jsme nemrkli. Po zasloužené večeři nás čekal večerní program. A pak nastal čas na večerní hygienu a spánek.

V 7:15 nás služba vytáhla z postelí. Po skvělé snídani jsme se zase vrhli na kopec, tentokrát jsme už skoro všichni vyzkoušeli výhody „velkého vleku“. Je jasné, že cesta dolů byla pro některé trošku těžší, ale překážky překonali všichni. A tak není divu, že k obědu jsme dorazili pěkně vyhladovělí. Za odpolední klid, který jsme částečně prožili odpočinkem v pokojích, částečně povídáním na chodbách, jsme byli docela rádi. A pak jsme opět vyrazili pokořovat sjezdovku. Trénovali jsme obloučky a to, co nám instruktoři zadali. Užili jsme si to. A večerní instruktážní film o lyžování také. Po filmu jsme mohli být ještě chvíli na chodbách. Večer jsme zakončili nezbytnou hygienou a zalezli jsme do postelí.

Středa. Co myslíte… přišla nějaká změna? Jen trošku. Jako každý den nás čekal výcvik, po kterém jsme se opět, celí hladoví, vrhli na oběd, tentokrát na rizoto. Odpolední lyžování mohli unavení lyžaři vynechat. Večer si program přichystaly holky ze 7. C. Hráli jsme elektřinu a tichou poštu. Večerka vyhlášená na 21:00 nám zábavu přerušila.

Čtvrtek jsme začali jako každý jiný den. Vstali jsme a šli jsme k snídani. Odpočatí a nadšení, že se zase naučíme něco nového. Poprvé však přišla špatná zpráva… řekli nám, že dneska nemůžeme jít na svah, protože nám nepřeje počasí. Dopoledne jsme se tedy dívali na pohádku, abychom se nějak zabavili. Poobědvali jsme a nastal čas odpoledního klidu, ve kterém jsme měli vymyslet program na odpoledne. 7. B si vymyslela zábavnou vědomostní soutěž „Co na to 7. B?“, 7. C si nachystala hru „Hádej, kdo jsem?“ a 7. A si připravila Židličkovanou, do které se zapojili i instruktoři, učitelé a zdravotník. Po večeři nás čekala diskotéka. Tančili jsme až do jedenácti. Všichni jsme si užili hodně legrace a zábavy. Ale i tentokrát jsme nakonec museli ulehnout.

Už zbývá poslední den. Všichni jsou smutní. Protože ve čtvrtek pršelo, byl sníh zledovatělý. Ani se na tom nedalo lyžovat. A navíc, kdybychom spadli, hodně by to bolelo. Výhodou byl oběd. Mohli jsme si vybrat, jestli si dáme knedlíky nebo rybí filé. A pak už jsme se vydali cestou zpátky a se spoustou nových zážitků jsme opouštěli Ski Park Gruň. Lyžařský výcvik jsme si užili a chtěli bychom si ho zopakovat…

Děkujeme učitelům a instruktorům za skvělý týden… nejen na lyžích.