Budu školákem II _ Předškoláci opět v naší škole

Projekt „BUDU ŠKOLÁKEM “už podruhé v tomto roce přilákal na naši školu budoucí prvňáčky a jejich rodiče. A že jich tentokrát zase přišlo! Na čtyřech stanovištích si paní učitelky připravily pro předškoláky pestré aktivity a ukázky činností v programu Začít spolu.

V komunitním kruhu jsme se představili. Pod dohledem veselého tučňáka Toníka to šlo dětem velice hezky. Při uvolňovacích cvicích ruky se jako mávnutím kouzelného proutku stál z osmičky krásný tučňák. Stačilo dolepit oko a tučňák byl připraven přesunout se do dalšího centra. Počítání, lovení rybiček, přiřazování čísel k obrázkům – to bylo centrum, kde si děti upevnily matematické představy. Na dalším stanovišti předškoláci objevovali. O zábavu i poučení se postarala robotická hračka Bee-Bot neboli včelka. Děti měly možnost vyzkoušet si iPady a nutno podotknout, že jim prstíky  po displejích běhaly jako o závod. Došlo i na interaktivní tabuli, která nezůstala stranou ani v dalším centru. Tady se tak trochu mluvilo anglicky. Ale nebojte, všichni si rozuměli a  domluvili se. Připravené hry a aktivity dětem napověděly, že výuka anglického jazyka je čeká už od první třídy.

Kompetentní tým  zástupce vedení školy, speciální pedagožky a školní psycholožky poskytl  zákonným zástupcům informace o projektovém vyučování, způsobu hodnocení a odlišnostech od klasické výuky. Rodiče si ze setkání ve škole určitě odnesli užitečné informace o programu Začít spolu.

Následující společné setkání budoucích předškoláků, rodičů  a pedagogů naší školy bude zase v březnu.

Už teď se na Vás těšíme.