Jablíčkobraní u prvňáčků

Jablko – ovoce plné vitamínů, které zná snad celý svět. Je dostupné v každém ročním období. V okolí našich domovů je spatříme na přelomu léta a podzimu téměř na každé zahradě, kdy jsou jabloně jablky nádherně poseté.

Proto se našim tématem s prvňáčky v projektu Začít spolu stalo právě „JABLÍČKO“. Na projektu vždy spolupracují všechny kolegyně z ročníku. Projekt jsme začali povídáním a zkoumáním jablka – jak vypadá a co nám připomíná, jakou mohou mít barvu. Samozřejmě nás neminula ochutnávka.

Poté jsme se rozdělili do center aktivit. Krásná společná práce vznikala v ateliéru za pomocí asistentky projektu. Konečným výsledkem byl společný třídní strom plný jablíček různých odrůd. V centrech matematiky a českého jazyka to šlo dětem jako po másle. Je krásné vidět spolupráci žáků, pomoc druhým a to, s jakým nadšením a odhodláním si projekt užívají.

Na centrum pokusů a objevů se žáci nemohli dočkat. Tvořili si své vlastní ovocné jednohubky, kdy hlavní ingrediencí bylo opět jablko. Objevilo se nám zde ale také mango, mochyně, borůvky a spousta dalších druhů ovoce.

Největší odměnou celého tohoto projektu byla návštěva naší školní kuchyňky, kde si každý tým upekl svůj vlastní jablečný štrůdl. Všichni byli velice šikovní a my se těšíme na další společná dobrodružství.