Žáci osmých ročníků bádali ve Světě Techniky

V posledním prosincovém týdnu se žáci všech osmých ročníků postupně vypravili na chemickou exkurzi do Světa Techniky v Dolních Vítkovicích na výukový program Pr.V.K.Y. 

Praseodyum, Vanad,  K-Draslík, Yttrium jsou zástupci velké skupiny prvků, jenž vládnou našemu světu.

Dmitrij Ivanvič Mendělejev je seřadil do univerzálního katalogu všeho ve vesmíru, dnes známého jako Periodická soustava prvků.

Žáci se v ní prostřednictvím různých aktivit a experimentů naučili orientovat, rozpoznávat jednotlivé skupiny prvků včetně jejich zástupců a také poznávat jejich značky, vlastností i použití. Vše si také mohli probádat v chemické laboratoři, kde se jim moc líbilo.

Žáci rovněž mohli zhlédnout 3D film Oceány, kde se vydali na dalekou cestu zkoumání oceánů.

V neposlední řadě žáci navštívili Divadlo vědy, ve kterém probíhají science show, které v sobě mísí získávání nových znalostí a prvky zábavy. Některá třída měla štěstí na Plynnou show, jiná zase na Světelnou show nebo Zvukovou show. Odvážnější z žáků dostali možnost vyzkoušet si některé pokusy na vlastní kůži pod vedením zkušených vědců, kteří se postarali o to, že jsme z jejich představení odcházeli  s úsměvem na rtech, ale hlavně obohaceni o nové vědomosti.