1. ZŠ SKONČILA NA 4. MÍSTĚ V OKRESNÍM FINÁLE FLORBALOVÉHO TURNAJE!

V pátek 22. 11. 2019 se ve sportovní hale v Raškovicích uskutečnilo okresní finále florbalového turnaje mladších žáků. Utkaly se zde vítězové okrskových kol: ZŠ Kozlovice, ZŠ Paskov, ZŠ Třinec, 6.ZŠ F-M, ZŠ Jablunkov a 1. ZŠ. Hrálo se systémem společné tabulky každý s každým, 5+1, kdy 1 utkání trvalo 12 minut. Od minulého turnaje jsme posílili náš výběr o 3 hráče: Rostislava Terleckého, Vojtu Pindura a Ondřeje Mituru.

Hned v prvním utkání 1.ZŠ se zrodila senzace. Naši kluci dokázali porazit favorizovaný Jablunkov 6:4. V druhém utkání jsme “pouze“ remizovali s Paskovem. V utkání měli chlapci smůlu, protože vyrovnávací branku obdrželi pouhých 8 vteřin před koncem utkání. Tento gól naše chlapce dost výrazně rozhodil, protože hned v dalších dvou utkáních jsme podlehli nejprve Třinci 2:0 a poté i 6. ZŠ výsledkově 3:0. Nakonec však kluci přece jen zabojovali, když v posledním utkání zdolali Kozlovice 2:1 a zajistili si tak krásné 4. místo v okrese. Opět se ukázalo, že turnaj byl velmi vyrovnaný a soupeři kvalitní. Nakonec se z celkového vítězství a postupu do krajského kola radovala ZŠ Třinec. Velkou měrou k tomu přispěl svým vítězstvím Paskov, který prohrával v posledním utkání 1:3 s Jablunkovem a nakonec dokázal utkání zvrátit a zvítězit 4:3.

Chtěl bych poděkovat našim chlapcům za hezkou reprezentaci naší školy na florbalových turnajích. Sestava: Adrian Mück (brankář), Peter Holéczy, Filip Veselý, Samuel Cáder, Jan Hrček, Marián Maier, Jakub Šárek, Jakub Meca, Jannis Gaško, Vojtěch Pindur, Rostislav Terlecký, Ondřej Mitura.