Září ve školní družině

Září je za námi. Pojďme se společně podívat, co všechno během tohoto měsíce prvňáčci a jejich kamarádi ze čtvrté třídy zvládli.

Proběhlo seznámení se s novým prostředím, dětmi, pedagogy a ostatními odděleními ŠD.

Na základě družinových pravidel vznikl „Strom přátelství“, v rámci pracovní a výtvarné činnosti si děti vyrobily papírové náramky s květinkami a bylinkami, indiánské čelenky z listí, prstýnky ve tvaru motýlků a květinek. Také výroba papírových housenek, poháněných foukáním do brčka, byla velká zábava.

V rámci eko výchovy jsme si povídali o stromech a jejich důležitosti na naší planetě. Minulý týden byl zasvěcen mykologii, kdy jsme měli ve třídě ukázku jedlých hub, velkou encyklopedii hub a ve finále prezentaci hub jedlých, nejedlých a jedovatých na interaktivní tabuli. Na vycházce do parku, kde byl původní úkol najít plody podzimu – žaludy, kaštany, listy apod., jsme dokonce našli Echinaceu neboli Třapatku a (pokud se nemýlím) Šalvěj luční.

Také jsme nezapomněli na Mezinárodní den znakových jazyků, který byl 23. 9., kdy se děti naučily alespoň pár písmenek z obouruční prstové abecedy.